X
تبلیغات
رایتل

گرامی داشت هفته دولت وتجلیل از آزادگان

جمعه 7 شهریور 1393

اهل قلم شهرستان لنده به مناسبت سالروز ورود آزادگان به کشور و هفته دولت با فرماندار شهرستان لنده دیدار و با اهداء لوح سپاس از خدمات ارزنده این آزاده سرافراز تجلیل کردند.باتشکر از خبرنگار خبرگزاری فارس جناب علیزاده


  •  

·         به گزارش خبرگزاری فارس از لنده، اهالی فرهنگ و هنر و صاحبان اندیشه و قلم شهرستان لنده ظهر امروز به پاس هفته دولت گرامیداشت یاد و خاطره آزاده‌های سرافراز هشت سال دفاع مقدس با فرماندار شهرستان دیدار و گفت‌و گو کردند.

·         در ابتدای این دیدار هر یک از اعضاء انجمن قلم شهرستان به بیان دیدگاه‌ها و انتظارات خود در خصوص فرهنگ و هنر شهرستان پرداختند.

·         کورش محمدی رئیس انجمن اهل قلم شهرستان لنده در این دیدار با بیان اینکه واژه تکریم با تجلیل تفاوت‌ دارد گفت: تجلیل از فرماندار شهرستان به عنوان مقام مسئول نیست بلکه به عنوان آزاده مسئولی است که دیروز با جان خود و امروز با همت و تلاش خود به فکر مردم بوده و برای آن‌ها فداکاری می‌کند 

 .

·         وی افزود: حضور آزاده سرافراز هشت سال دفاع مقدس در شهرستان لنده مایه افتخار و مباهات بوده و امیدواریم که در سایه ولایت فقیه بتوانند موفقیت‌ها و سربلندی‌های بسیاری را کسب کنند.

·         محمدی تلاش در جهت رفع مشکلات را یادآور شد و خاطر نشان ساخت: فرهنگ و هنر ریشه در تمدن و سابقه دیرینه شهرستان لنده داشته و باید در جهت اعتلای این فرهنگ کهن تلاش و همت خود و مسئولان را دو چندان کرده و زمینه تحول و پیشرفت را در شهرستان مهیا سازیم.

·         وی در ادامه صحبت‌های خود را با این دل سروده به پایان برد که:

·         «باد خنیاگر بکوب بر در، که مردانی رها کرده، از میان بند و زنجیر و شکنجه، با سرافرازی چو کوهی، با زلالی همچو رودی، با صلابت با اراده، خاک میهن را، دوباره در هوای گرم مرداد، با طلوع پاک خورشید، سبز کردند سبز کردند».

·         سالار قاسمی نماینده انجمن شعر شهرستان لنده در این دیدار با بیان یک دو بیتی یاد و خاطره آزادگان را گرامی داشت.

·         وی در این دوبیتی گفت« آنان که زما اسیر بودند، از جانب ما سفیر بودند، کردند ادا رسالت خویش، دادند به جهان اصالت خویش».

·         در ادامه سعید ذاکری پور معین البکاء و تعزیه گردان شهرستان لنده که به نمایندگی از گروه‌های تعزیه شهرستان حضور داشت ضمن تبریک هفته دولت و دهه کرامت گفت: تعزیه هنر اول استان، برخواسته از متن و اعتقاد قلبی مردم بوده که سالیان دراز به قدمت یک قرن و چند سال در این شهرستان و استان موفقیت‌های بسیاری را کسب کرده است.

·         وی به مهمترین مشکلات گروه‌های تعزیه شهرستان اشاره و افزود: نبود مکان مناسب برای اجرای تعزیه از دغدغه‌های مهم شهرستان بوده که نیازمند توجه جدی مسئولان در این زمینه است.

·         ذاکری‌پور در ادامه به عدم استقلال اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لنده اشاره و گفت: امیدواریم مسئولان استانی و کشوری با توجه به موفقیت‌های فرهنگی و هنری شهرستان در زمینه استقلال اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لنده گام‌های مؤثری بردارند.

·         در پایان این دیدار از فرماندار آزاده شهرستان لنده تجلیل شد و اهالی فرهنگ و هنر با فرماندار شهرستان عکس یادگاری گرفتند.

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.